Projekto 093 integruota muzikos pamoka „Šakių meno mokyklos kanklininkių ansamblio veikla“ Šakių raj. Kriūkų vidurinėje mokykloje

2011 metų gruodžio 5 d. Kriūkų vidurinės mokyklos mokiniai svečiavosi Šakių meno mokykloje. Čia vyko projekto 093 integruota muzikos pamoka tema    „Šakių meno mokyklos kanklininkių ansamblio veikla“.

Atsisiųsti pamokos planą

Pradžioje mes klausėm ansamblio vadovės pasakojimo apie kanklių istoriją. Sužinojome kur atsirado pirmosios kanklės, susipažinome su Lietuvos regionų kanklių gamybos skirtumais. Vadovės Audronės pasakojimas buvo iliustruotas kanklininkių ansamblio atliekamais kūriniais.

Vėliau savo gabumus galėjo išbandyti ir Kriūkų dešimtokai. Kanklininkės išmokė visus atlikti kūrinėlį, kurį parinko ansamblio vadovė. Mokiniai nuoširdžiai stengėsi atlikti išmoktą kūrinėlį.

Mokytoja stebėjo ir žodžiu įvertino kiekvieno mokinio gebėjimus, pastangas.

Mokiniai susipažino su vienu savo krašto instrumentiniu ansambliu, su autentišku lietuvių liaudies instrumentu. Tai juos paskatins patiems domėtis vokalinių ir instrumentinių ansamblių veikla. Taip pat  mokiniai, klausydami kanklininkių atliekamų kūrinių, sukaupė žinių apie Lietuvos senąją ir šiuolaikinę kanklių muziką, susipažino su grojimo kanklėmis technika, bendravo su atlikėjomis.

Už tokią puikią pamoką mes labai dėkojame ansamblio vadovei Audronei Adomaitienei ir jos mokinėms.

Mokytoja demonstruoja skirtingų regionų kankles.

Kanklininkių ansamblis iliustravo puikią vadovės Audronės paskaitą.  Mūsų mokiniai taip pat mokėsi kankliuoti. Jiems padėjo vadovė ir jos auklėtinės.

Mokiniai nuoširdžiai stengėsi atlikti išmoktą kūrinėlį.

 Pamokos video 1 dalis

Pamokos video 2 dalis

Pamokos video 3 dalis

 

 

Kategorijos: Šakių r. Kriūkų vidurinė mokykla | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą